Jaki jest koszt wynajęcia waszego zespołu?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od charakteru imprezy oraz od miejscowości, w której będzie się ona odbywać. Czynnikiem mającym zasadniczy wpływ na wysokość ceny jest odległość od Opola oraz – w przypadku imprez weselnych – czy chcecie nas Państwo wynająć również na poprawiny.
Aby poznać cenę usługi, najlepiej zadzwonić pod numer 606 763 930 lub napisać do nas maila na info@kolorytm.pl.
Co to znaczy, ze gracie w 100% "na żywo"?
Wiele zespołów obsługujących przyjęcia weselne w naszym kraju, korzysta z wcześniej przygotowanych podkładów lub rytmów wbudowanych w instrumenty klawiszowe, na których grają. Oczywiście takie rozwiązanie ma zarówno zalety (mała ilość muzyków, automatyka gry), jak i pewne wady (brak należytej dynamiki i ekspresji). Staramy się, by nasza muzyka była jak najbardziej dynamiczna, emocjonalna, prawdziwa. Dlatego nasze instrumentarium zawiera akustyczną perkusję i gitarę basową, czyli tzw. sekcję rytmiczną, której towarzyszy gitara elektryczna i instrumenty klawiszowe, a dopełnieniem całości jest żeński wokal. Takiego brzmienia, mocy i potęgi dźwięku po prostu nie da się zasymulować nawet na najdroższych klawiszach z wbudowanym sekwencerem.
Nie możemy się spotkać z Wami, by podpisać umowę. Czy możemy zrobić to zdalnie?
Tak, jak najbardziej. Wiele osób, u których mieliśmy przyjemność poprowadzić oprawę muzyczną uroczystości weselnej, skorzystało właśnie z takiego sposobu podpisania umowy. W wielu przypadkach nie mieliśmy nawet okazji poznać ich przed przybyciem na salę w dniu ślubu. Wszystko odbywało się wcześniej bez problemu drogą telefoniczną i mailową.

Po ustaleniu terminu i ceny usługi, należy wydrukować i wypełnić umowę zgodnie z ustaleniami. Następnym krokiem jest wysłanie sporządzonego dokumentu (najlepiej listem poleconym) do naszej siedziby:

Kolorytm S.C.
ul. Reymonta 1
48-100 Głubczyce

oraz – co istotne – wpłacenie na podane przez nas konto zaliczki, w umówionej wcześniej wysokości. Termin uznajemy za zarezerwowany w momencie zaksięgowania tych środków na naszym koncie.
Uwaga: jeżeli nie znają Państwo jeszcze godziny rozpoczęcia zabawy weselnej, prosimy nie wpisywać nic w umowie. Z doświadczenia wiemy, że wybierając zespół rok lub dwa naprzód, mało kto zna dokładną godzinę ślubu.

Chcielibyśmy wynająć Was na wesele. Ile godzin trwa usługa?
Przyjęło się, że przyjęcie weselne trwa około 12 godzin od godziny wpisanej w umowie i tyle właśnie czasu jesteśmy do Państwa dyspozycji podczas imprezy. Doświadczenie podpowiada nam, że czasami jest to krócej, a czasami goście chcą pobawić się dłużej.
Przykładowo, jeżeli mają Państwo ślub zaplanowany na godzinę 14, a sala weselna położona jest w niewielkiej odległości od kościoła lub USC, można przyjąć, że wesele rozpocznie się około 15.00. Stąd prosty rachunek, że zespół będzie bawił gości do 3 w nocy.
Jak długo gracie podczas wesela, ile trwają przerwy?
Ponieważ każda impreza jest inna, staramy się dopasować jak najlepiej do warunków i atrakcji. Zazwyczaj gramy około 6-8 utworów, ale jeżeli goście chcą bawić się dalej, jesteśmy w stanie oczywiście zagrać dłużej. Przerwy pomiędzy blokami muzycznymi są krótkie, trwają zazwyczaj nie więcej niż 10 minut, jeżeli nie ma w międzyczasie jakiejś „atrakcji” – tortu, obiadu, projekcji filmu, podziękowań dla rodziców itp. Wiele lokali przygotowuje swego rodzaju „rozkład jazdy”, wypisując co do minuty kolejne posiłki, drugie i trzecie obiady, kolacje i inne przerywniki. Doświadczenie mówi nam jednak, że najlepszym sposobem na uniknięcie niechcianych przestojów podczas imprezy, jest bycie w stałym kontakcie z parą młodą, starostą/świadkami i obsługą. Dzięki temu wiemy jak długo możemy zagrać i kiedy zrobić przerwę.